Pewnego razu we Francji - 2 - Czarne wrony
  • promocja

Pewnego razu we Francji - 2 - Czarne wrony

Kod produktu: PEWFRA002
Ocena: 0
Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 1-7 dni
Cena: 35,99 zł 45,99 zł 35.99
ilość szt.
Zamów teraz, to dotrze do naszego magazynu 3 stycznia! x

Opis produktu

Józef Joanovici. Nawet pisownia nazwiska tego człowieka pozostaje zagadką: Joinovici? Joanovici? Będziemy go nazywać "Joano", tak jak jego przyjaciele ze "środowiska"
Robotnik żydowskiego pochodzenia, który przyjechał do Francji bez grosza, a kilka lat później kierował świetnie prosperującym przedsiębiorrstwem zajmującym się skupem metali. Ten niezwykły awans społeczny pobudza wyobraźnię i przyczynia się do powstania "mitu Joano": miliardera-analfabety, świetnego księgowego, śmieciarza chrupiącego żelazo i zbierającego złoto.
Opowiadając historię Joano, Nury i Valle eksplorują ciemną stronę okupacyjnej historii Francji. Epoki odwróconych wartości, w której chuligani mogli robić wrażenie na policjantach, złodzieje nie musieli się ukrywać, a mordercom gratulowano i wręczano medale za zbrodnie.
Tak było... pewnego razu we Francji.
(ze wstępu Gregory'ego Audy)
Drugi tom niezwykłej opowieści mistrzów francuskiego komiksu. Kim okaże się Joanovici? Czy tylko potworem? "Pewnego razu we Francji" to mistrzowska narracja, która przenosi czytelnika w trudny, wojenny czas.
Pewnego razu we Francji w brawurowy sposób opowiada koleje życia Józefa Joanovici, które wciąż dla historyków pozostaje zagadką. Doskonała pozycja dla wszystkich miłośników historii kryminalnych i sensacyjnych, co potwierdzają nagrody, m.in.:
Prix Saint-Michel za najlepszy scenariusz na Festiwalu w Brukselli w 2008 roku
Prix Saint-Michel za francuski komiks roku na Festiwalu w Brukselli w 2009 roku
Najlepsza seria komiksowa w Festiwalu w d’Angoulême w 2011 roku.
Scenariusz komiksu napisał dobrze w Polsce znany Fabien Nury (m.in.: Silas Corey i W.E.S.T.) a rysunek stworzył Sylvain Vallée, którego pamiętać możemy z W kregu podejrzeń (scen. Jean-Charles Kraehn).

szczegóły

Scenariusz Fabien Nury
Rysunki Sylvain Vallee
Oprawa twarda
Liczba stron 60
Cena okładkowa 39,99 zł
Druk kolorowy
Sugerowany dla dorosłych Nie
Rodzaj Wydanie zbiorcze
Język polski
Stan Nowy
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl